Řeka Orlice - fotografie

 
Jednotlivá alba jsou řazena postupně od pramene níže po proudu. Mezi alby je možné se navigovat horní navigací na sousední alba a dolní navigací, kde je možné poskočit o dvě alba. Věřím, že se vám budou fotografie líbit. Rád přivítám vaše ohlasy. Václav Černý
 
Řeka Orlice ve městě Týniště nad Orlicí Týniště nad Orlicí
Řeka Orlice počíná svoji pouť nad městem Týniště nad Orlicí nedaleko obce Albrechtice nad Orlicí soutokem dvou rovnocenných řek Tiché Orlice a Divoké Orlice. Je to překrásný úsek řeky se zaplavovanými nivami, spoustou slepých ramen po obou březích, železničním a silničním mostem.
 
Řeka Orlice mezi městy Týniště nad Orlicí a Třebechovice pod Orebem Týniště nad Orlicí - Třebechovice pod Orebem
Překrásný úsek řeky, kde je vodě ponechána solidní svoboda, tak se chová velice přirozeně, vytváří se tu a zanikají meandry, slepá ramena, vodní pytle a nivy bývají do široka zaplavovány. Ač se jedná o dosti pustý úsek, najdeme tu dva mosty a nízký jez.
 
Řeka Orlice mezi městy Třebechovice pod Orebem a Hradec Králové Třebechovice pod Orebem - Hradec Králové
Městem Třebechovice pod Orebem řeka Orlice přímo neprotéká, jižně jej míjí. To levobřežní obec Krňovice patří k těm, kterých se vyšší stav vody dotýká přímo. Řeka se tu rozlévá po obou březích a za vyšších vod tu bývají z hlavní silnice I/11 vidět zaplavené plochy.
 
Řeka Orlice ve městě Hradec Králové Hradec Králové
V Hradci Králové končí řeka Orlice svoji pouť a výrazně posiluje zleva tok řeky Labe. Jde o úsek vesměs regulovaný a částečně obehnaný hrázemi. Po obou březích jsou slepá ramena. Byl tu postaven říční práh a dva jezy. Najdeme tu pět silničních mostů a zbytky městského opevnění.
Partneři
Od místa zvaného Labská louka se ubírá přes města a vesnice, přibírá řeka Labe postupně přítoky a sílí. Prohlédněte si její fotografie, od pramene až do Německa. řeka Labe Můžete zde spatřit vlastní tok, soutoky, jezy, mosty, luhy a háje v okolí, stejně jako kruté zásahy člověka do čistoty vody.

Dopřejte si masáže v příjemném prostředí v centru města za příznivé ceny. masáže Brno
- Klasické masáže
- Lymfatické masáže
- Protimigrénové masáže
- Kraniosakrální terapie
 
Poslední aktualizace: 21.3. 2022   © 2006 - 2024 Václav Černý Šíje - sije.cz Mapa webu | Odkazy